• Страница 1 из 1
  • 1
Форум » Шкільний Світ » Твори » Твір на тему: Що означає бути порядною людиною?
Твір на тему: Що означає бути порядною людиною?
Администратор
Уровень 999
Сообщений: 2104
Дата: Пятница, 10.02.2012, 02:12:28 | Сообщение # 1
Offline
Порядок, порядність... Ці слова мають однаковий корінь. Порядок — це коли все виконується згідно з певними правилами, вимогами.

Порядок повинний бути й у душі людини. Що це означає? Слову повинна відповідати справа. У нашому під'їзді живе стара жінка Ксенія Петрівна. Чоловік її помер, діти зі своїми родинами живуть у різних кінцях міста, відвідують матір рідко.

Наш сусід Іван Гаврилович, заходячи до мого дідуся пограти в шахи, з осудом говорить про її дітей, що свою матір зовсім забули. Добре, що є чуйні люди, котрі й на ринок за покупками для Ксенії Петрівни сходять, і до аптеки, і лікаря, якщо треба, викличуть. З одного боку, він каже правильно. Тільки от співчуття Івана Гавриловича обмежується лише словами. Розмову про черствість дітей Ксенії Петрівни дідусь не підтримує. Він вважає, що некрасиво обговорювати особисте життя сусідів. Я запитую дідуся: "А чому ти не скажеш Іванові Гавриловичу, що і ви з бабусею, і моя мама приходите до бабусі Ксенії і допомагаєте їй по господарству?" Дідусь відповів: "Ми допомагаємо сусідці від душі, по велінню серця, а не для того, щоб люди сказали, які ми молодці. Порядність — це коли робиш добро і не кричиш про це. А на словах співчувати й засуджувати бездушних дітей — заслуга невелика".
Подпись пользователя
Форум » Шкільний Світ » Твори » Твір на тему: Що означає бути порядною людиною?
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск: