Роман Юрія Яновського "Вершники" — талановита данина своєму часові
I. Юрій Яновський — талановитий український письменник-романтик.

II. Сторінки громадянської війни в романі Ю. Яновського.

1. Побудова роману (вісім новел, не пов'язаних єдиним сюжетом; кожна з них — сторінка громадянської війни, усі разом — розповідь про боротьбу добра і зла на землі, про людську витривалість, про красу української землі).

2. Символічність образів новел (постаті братів Половців з новели "Подвійне коло", які опинилися з різних боків політичної боротьби; випромінювання символічного світла батьками Половців у "Шаланді в морі", зусилля яких спрямовані на збереження роду; образ безіменного листоноші з новели "Лист у вічність", який не схиляє голови навіть перед смертю).

3. "Подвійне коло" — найяскравіша новела про трагедію роду Половців (обрання кожним з братів Половців своєї дороги в житті; перетинання цих доріг в один день в одному місці; зіткнення загонів денікінця Андрія Половця і петлюрівця Оверка Половця, загибель Андрія; вбивство махновцем Панасом Половцем брата Оверка; самогубство Панаса; помилування червоноармійцем Іваном найменшого брата — махновця Сашка; знехтування братами батьківського заповіту: "Тому роду не буде переводу, в котрому браття милують згоду").

4. Віра письменника в "правду бідних" (показ автором в червоних кіннотниках носіїв високої справедливості, нового життя).

III. Роман Ю. Яновського "Вершники" — протест проти найбільшого лиха на землі — війни та братовбивства, заклик не повторювати помилок історії.
  • Тема: Шкільні твори
    Добавил: ImsteR
  • Просмотров: 540
    Рейтинг: 5.0
  • Категория: Навчання
    Дата: 02.01.2013
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]