Фольклорні джерела роману "Вершники"
I. Романтик Ю. Яновський та його роман у новелах "Вершники". (Роман "Вершники" оригінальний як багатством змісту, так і досконалістю художньої форми, а ще і своєю символікою: символічні і назва роману, і назви новел, і зображувані події, образи.)
II. Художня своєрідність роману "Вершники".
1. Багатство змісту і досконалість художньої форми твору. ("Вершники" - роман у новелах, у яких автор в стилі народного епосу розповідає про складні і буремні роки періоду громадянської війни. Кожна з новел має і народнопоетичні символи, і розмаїття планів зображення.)
2. Мова роману. (Мова твору глибоко емоційна, насичена метафорами, порівняннями, відзначається образністю у стилі народнопісенної творчості нашого народу. В романі багато звертань і до буремного 19-го року, і до героїв; багато народних епітетів - сини-красені, богатирі, Половчиха, яка символізує вірність, порівнюється з Ярославною; мова лаконічна, що свідчить про високу духовну велич героїв.)
3. Жанри народної творчості і роман Ю. Яновського "Вершники". (Події в романі Ю. Яновський подає в героїчному, піднесеному плані. Це єднає роман із такими жанрами народної творчості, як українські народні думи, героїчні поеми, народні плачі. Новела "Подвійне коло" нагадує народні думи, "Лист у вічність" - баладу про подвиг безіменного листоноші, а "Шлях армій" - легенду про залізну троянду. Дуже багато творів цих жанрів в усній народній творчості.)
4. Символіка роману. (Роман Ю. Яновського насичений і символами: символічні і образи, і назва роману і новел, і зображувані події.)
III. Значення роману. (Роман "Вершники" - це болючі, але правдиві сторінки нашої історії.)
  • Тема: Шкільні твори
    Добавил: ImsteR
  • Просмотров: 474
    Рейтинг: 5.0
  • Категория: Навчання
    Дата: 30.12.2012
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]