• Страница 1 из 1
  • 1
Форум » Шкільний Світ » Тлумачний словник » Всі слова на літеру О
Всі слова на літеру О
Администратор
Уровень 999
Сообщений: 2104
Дата: Суббота, 28.01.2012, 18:59:39 | Сообщение # 1
Offline
Що таке Оазис, визначення слова.
Оазис у, ч. Родюче місце в пустелі або напівпустелі з буйною рослинністю і прісною водою. В тих місцях ІСахари], де на поверхню виходять підземні води, біля джерел і колодязів розташовані оазиси з фініковими пальмами та акаціями (Фіз. геогр.., 6, 1957, 129); // перен. Ділянка землі, місцевість, що відрізняється від навколишнього оточення більшою кількістю рослинності.
Мені уявилося розкішно-запашне квітування білястого куща в оазисі степового асканійського підсоння (Ле, Право.., 1957, 7); Він ще не розповів їм, яким трудом був викоханий цей єдиний живий оазис серед відкритого степу (Гончар, II, 1959, 386); * У норівн. Мов оазис, в чистім полі Село зеленіє (Шевч., II, 1963, 172); Довгий шлях,.. І раптом, як оазис у Сахарі, Будівля, набік схилена давно… (Рильський, II, 1956, 65); // перен., перев. з означ. Про те, що є відрадним винятком па загальному фоні. — Признайся одверто, перед самим собою, чи ти тоді не був щасливий? Чи я не була квітчастим оазисом у твоїм життю [житті]? (Фр., IV, 1950, 354); З гори я ще раз охоплюю оком комуну і її околиці. Мимохіть думаю: степовий культурний оазис (Ірчан, II, 1958, 390).

Словник української мови онлайн: Оазис
Подпись пользователя
Форум » Шкільний Світ » Тлумачний словник » Всі слова на літеру О
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск: