• Страница 1 из 1
  • 1
Форум » Шкільний Світ » Твори » Твір на тему: Спілкування - це наука чи мистецтво?
Твір на тему: Спілкування - це наука чи мистецтво?
Администратор
Уровень 999
Сообщений: 2104
Дата: Вторник, 17.04.2012, 18:30:23 | Сообщение # 1
Offline
Гадаю, що кожен на питання «Чи вмію я спілкуватися?» відповість так: «Скільки живе людина, стільки вона вчиться». Знань ніколи не буває багато. А знання мовного етикету характеризують загальний рівень інтелекту й культури особистості. З питань культури спілкування написано чимало досліджень мовознавцями, психологами, вченими різних наук. Чому ж цьому питанню надається так багато уваги?

Спілкуватися можна «грамотно» й «безграмотно». Партнерів по спілкуванню можна перетворити на недругів, а можна — у прихильників. Ваша манера спілкування — це те, що стоїть між вами й іншою людиною. Іноді це стіна, яка вас розділяє. Якщо ви самі хочете, щоб існувала ця стіна, — ваше право. А якщо не хочете? Але вона все-таки виникає? Чи вмієте ви так привітатися з людиною чи про щось запитати, щоб їй приємно було відповісти вам? Чи здатні ви викликати інтерес і почуття довіри? Якщо з вами грубі — чи знаходите ви відповідну реакцію, крім власної грубості?

У спілкуванні людина насамперед повинна вміти скинути маску. Адже ми звикли соромитися відкрито висловлювати свої почуття. У нас є завчені маски — шаблони зовнішньої поведінки. Вони слугують захистом від надмірної допитливості й нескромності інших, захистом від можливих глузувань, «шпичок» та «укусів». Ми всі повинні навчитись відвертості. Це не означає демонструвати інтимні сторони свого життя. Не можна вимагати й від іншого, щоб він постійно «розкривався». Все просто: треба активно, виразно виявляти свої почуття. Треба бути безпосереднім і не боятися, що за це покарають.

Хочеться порадити своїм ровесникам намагатися зробити спілкування приємним і корисним. Як кажуть, треба вміти допомагати людям словом і ділом.

Пам'ятайте, що завжди необхідно бути уважним, ввічливим і доброзичливим при спілкуванні, поважати співрозмовника, уважно його слухати. Відомо, що найкращий співрозмовник той, хто більше слухає, а менше говорить.

Неввічливо багато говорити про себе, перебивати співрозмовника. Іноді дратує, коли людина розмовляє без потреби голосно, вживає грубі слова. А як важливо відчувати настрій співрозмовника, його ставлення до ваших слів. Отже, спілкування — це наука і мистецтво.
Подпись пользователя
Форум » Шкільний Світ » Твори » Твір на тему: Спілкування - це наука чи мистецтво?
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск: